Smakołyki dla skóry – miód i czekolada

Miód to bursztynowy przysmak, którego nie należy lekceważyć. Wśród korzyści: bogaty w witaminy A, C, E oraz z grupy B, doskonale odmładza skórę i niszczy wolne rodniki.

Witamina H zawarta w miodzie zapobiega stanom zapalnym, łagodzi podrażnienia i ogranicza powstawanie trądziku. Ale wiemy o potrzebie inteligentnej pielęgnacji skóry. .

Kosmetyki zawierające miód skutecznie nawilżają i chronią skórę przed utratą wilgoci. Mogą również ułatwiać i przyspieszać mikr okrążenie w naczyniach włosowatych. Pozwala to skórze szybciej odzyskać świeży, świeży kolor.

Sole mineralne i aminokwasy chronią warstwę naskórka, zmiękczając i uelastyczniając skórę. Odżywcze maski na twarz są bardzo przydatne i należy je wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Czekolada, Chociaż dodaje kilogramów, pozytywnie wpływa na kobiecą urodę. Oczywiście pod warunkiem, że zastosujesz go tylko zewnętrznie.

Czekolada zawiera substancje, które nadają skórze promiennego wyglądu. Wszystko zależy od endorfin znajdujących się w ziarnach kakaowych.

W gabinetach kosmetycznych często stosuje się czekoladę w postaci ciepłych maseczek i okładów, połączonych z relaksującym masażem.

Czekoladę można stosować bez dodatków lub jako składnik produktu kosmetycznego, który nadaje jedwabisty połysk i miękkość nawet suchej skórze. Skutecznie usuwa cellulit, przyspiesza metabolizm i spala tkankę tłuszczową. Masło kakaowe zawiera proteiny wspomagające regenerację skóry dojrzałej oraz polifenole, które niszczą wolne rodniki i zapobiegają wiotczeniu skóry.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image