Baza pod makijaż – kryteria wyboru

Baza pod makijaż to technika kosmetyczna, która pierwotnie miała na celu zwiększenie stabilności podkładu. Baza pod makijaż nakładana jest po nawilżeniu, doskonale przylega do skóry i może przetrwać kilka godzin w idealnym stanie.

Jednak przy wyborze bazy pod makijaż należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry.

W przypadku skóry suchej odpowiednia jest szara baza pod makijaż. Mają drobne odblaskowe drobinki, ale nie wyglądają jak brokat. Delikatne oświetlenie sprawia, że ​​skóra wygląda promiennie i pięknie.

Baza matująca jest szczególnie odpowiednia dla skóry tłustej. Pochłania nadmiar sebum, a często minimalizuje widoczność porów, doskonale je wygładzając.

Jeśli na twarzy są widoczne podskórne naczynka i zaczerwienienia, to pożądany efekt można uzyskać stosując bazę o zielonym odcieniu. Ten kolor nie sprawi, że będziesz wyglądać jak żona Shreka, ale świetnie radzi sobie z ukrywaniem czerwonych kropek.

Jeśli masz dużo ciemnych plam na twarzy, możesz je ukryć za pomocą podkładu w kolorze pomarańczowym. Aby pozbyć się pomarańczowych „piegów” wystarczy zastosować taką bazę dowolnej marki.

Podkład można stosować codziennie pod makijaż. W dzisiejszych czasach makijaż pod okularami jest w modzie, a oprawki rodenstock można wybrać na każdy gust. To całkiem seksowne. Należy uważać na bazę zawierającą tylko silikony. Co prawda z ich pomocą kosmetyk lepiej się trzyma, ale nie są one zbyt dobre dla skóry. Takie bazy pod makijaż powinny być używane tylko przed ważnym, krótkotrwałym wydarzeniem. A jeśli na co dzień pory się zatykają, a skóra staje się bardzo sucha.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image